info@olga-kresan.com

Про очікування від інших

Небезпечна річ – очікувати чогось від інших людей (від життя, батьків, дітей, влади)…  Насамперед тому, що ніхто нам нічого не зобов’язаний.

А ще тому, що це породжує безліч проблем: образи, претензії, звинувачення, — а інша сторона взагалі «не в курсі». Людина або не знає, чого ми від неї хочемо, або не може нам цього дати.

Чому так трапляється, я намагалася з’ясувати для самої себе, час від часу ловлячи себе на таких очікуваннях.

Знаєте, як буває: знаєш, що цього не можна робити, думати так не можна, «навішувати» на людей свої фантазії, а все одно трапляється.

Для себе я знайшла відповідь. Це стосується самообману.

Коли ми обманюємо себе, що у нас додасться щастя й вирішаться проблеми, коли хтось щось зробить/не зробить/зробить по-іншому і.т.ін., ми позбавляємо себе власних сил.

На жаль, інші людини через таку напругу просто не можуть бути поруч, вони хочуть утекти якомога швидше, все інше теж не складається, претензії збільшуються, людина заходить у глухий кут.

У мене з’явилася метафора, що чекати чогось від світу — це те ж саме, що шукати ананаси на яблуні. Це нереально і дуже велика помилка.

Можна ображатися, що яблуня «не дає» ананасів, злитися на себе, чекати довше, але це все одно нічого не дасть.

pineapple_Відповідь одна — потрібно діяти, робити власні кроки і визнати, що очікування «манни» потрібно нам для чогось: щоб не визнавати свій страх, підтримувати думку про себе, отримувати підтримку, як «нещасна» людина.

Звісно, що така «гра в жертву» нічим хорошим не закінчується, людина страждає, не вирішуючи власні проблеми. Але якщо ми усвідомлюємо цю «гру», маємо вибір — вчинити так або по-іншому.

Особисто я, коли уявила цей образ із яблуками та ананасами, дуже розвеселилася. Мені стало легше. А як тільки стає весело і легко, починається творчість, гарний настрій, позитивні події і все найкраще.

А яблука, ананаси і все, що я думала, це насправді такі дрібниці у порівнянні з Величезним Бездонним Життям і Всесвітом.

І ще я точно знаю: якщо мені щось потрібно, я знайду все.
Варто тільки повірити в себе і відкинути всі очікування.

Бажаю вам бути сміливими в досягненні своїх мрій

з повагою і теплом, Ольга Кресан


Комментарии: